Op tournee naar uniek vakmanschap
Audiciën bij de Dutch HealthTec Academy
SVGB maakt de weg vrij naar een goede baan
NIEUWEGEIN - In Groningen zijn 23.945 op zoek naar een baan, waaronder 3.758 jongeren. ,,Terwijl men in de gezondheidstechnische branches om goed opgeleide vakmensen staat te springen’’, aldus Wim Ummels, onderzoeker bij SVGB. Er is dus volop werk. Op 19 april toert de SVGB, in het kader van de Week van het Ambacht, langs uniek vakmanschap met goede toekomstperspectieven in de regio Groningen.
Er is volgens Ummels met name een tekort aan audiciens, schoenherstellers en opticiens. ,,De uitstroom van een groot aantal babyboomers maakt in de komende zes tot tien jaar plaats voor een nieuwe generatie technici. Daarnaast is er in toenemende mate behoefte aan hulpmiddelen als hoortoestellen en brillen. De gezondheidstechnische branches bieden dus uitstekende kansen. Als je nu start met een opleiding, maak je straks een goede kans op een baan met een uitstekend salaris.’’
Uitdagende techniek
Die kansen zijn niet alleen weggelegd voor mensen die op latere leeftijd een andere uitdaging kiezen. Ummels: ,,Deze beroepen zijn ook zeker voor jongeren interessant. Het gaat om veelzijdige beroepen waarbij het contact met de cliënt of patiënt belangrijk is. Het modeaspect maakt de gezondheidstechnische beroepen eveneens aantrekkelijk. Aan esthetiek wordt veel aandacht besteed. Zo zijn brillen, hoortoestellen en zelfs orthopedische schoenen tegenwoordig zeer modieus. Het is jammer dat deze mooie beroepen vaak nog onbekend zijn bij de jeugd.’’
Oriëntatiebezoek
En juist daarom heeft de SVGB een tour langs leerbedrijven in de regio georganiseerd. Geïnteresseerden brengen een oriëntatiebezoek aan geselecteerde leerbedrijven en krijgen hiermee feeling voor de technieken die aan de Dutch HealthTec Academy worden onderwezen. Deze nieuwe school voor de gezondheidstechniek start in september en houdt op 24 april een open dag. De Dutch HealthTec Academy biedt professionele vakopleidingen op mbo-niveau voor de beroepen audicien, opticien, orthopedisch technicus, orthopedisch schoentechnicus, tandtechnicus en technisch oogheelkundig assistent.
Voor diegenen die nog niet precies weten wat ze willen, is er het oriëntatiejaar. De leerlingen maken in dit jaar door diverse snuffelstages kennis met alle gezondheidstechnische branches. Vooral voor jonge leerlingen is het oriëntatiejaar een goede voorbereiding op een van de vakopleidingen die perfect aansluiten op de vraag van het bedrijfsleven. De Dutch HealthTec Academy biedt plaats aan circa duizend deelnemers op jaarbasis.
- 0.0/5 sterren
Meer headlines
- Oude foto's kijken
- Roden: Poëtische foto's Jitske Hagens
- Veenhuizen: CdK Tigelaar opent Hospitaalcomplex
- Noordermarkt:
- Norg: Bruidspaar met escorte van politie
- Roden: Laster tegen Jongenskoor
- Langelo: veel hennepveldjes gespot
- Peize: ‘Veiligheid en gevoel bij Vrouwen'
- Roden: Koorschool zoekt meer stemmen
- Roderwolde: Olieslaan in Woldzigt
- Roden: Mantelzorgers ontspannen
- Roderesch: kantine ijsbaan nu bosgroen
- Roden: Cursus In Balans
- Nana Tchikhinashivili
- Roden: breder aanbod op Bruidsbeurs
- Westervelde: Lakenvelder in beeld
- Drentse molens zetten deuren open
- Roden: high tea voor Pakistan
- Peize: Eye to eye schaken in Esrank
- Roden: advocatenbureau scoort in test
- 112 Groningen: Luchtballon uit Roden 'neergestort'
- Laatste orgelconcert Catharinakerk in zomerseizoen
- Joanne Westerhof Drents kampioen Z1 dressuur
- Drumcircle bij Hit it van Gerard Boersma
- Drentse Culturele UIT-dag met koren in Norg
- Miss Noord & Roden Got Talent voorronde
- Nachtwandelen, zwerven en fietsen....
- Open dag bij de Vrije Tijd Tuinders in Roden
- Spectaculaire stunters halen levensgevaarlijke stunts uit in Roden
Reacties (0)
Plaats een reactieEr zijn nog geen reacties