Cultuurfeest Veenhuizen: Drie dagen theater, muziek, kunst en outsider art
Pianist Laurens van Rooyen
VEENHUIZEN – Van vrijdag 6 t/m zondag 8 augustus staat Veenhuizen in het teken van theater, muziek, beeldende kunst en outsider art. Cultuur van niveau op historische locaties.
Zo is er het Outsider Art House tegenover het Gevangenismuseum met beelden van Oskar, geïnspireerd op de westerse mythologie en religie. Of een optreden van de bekende pianist Laurens van Rooyen. Bij inloopatelier Coco Maria aan de Stoomweg zijn er bruisende folkoptredens. En in de beruchte gevangenis De Rode Pannen – onderdeel van het Gevangenismuseum -weerklinken aangrijpende gevangenisliederen, vertolkt door onder andere zangeres Linde Nijland.
Ronddwalen door de voormalige overtuinen langs de vaart kan ook, metopmerkelijke kunstwerken. Drie dagen kunst en cultuur in Veenhuizen.
Vrijdag 6 augustus is er een Hartenwens concert van pianist Laurens van Rooyen en verder ‘Uitschot' van Theatergroep E Poi, een voorstelling over de heropvoeding van tienduizenden ‘onaangepasten' in Veenhuizen.
Zaterdag 7 augustus een avondrondgang door de Tuinen van Weldadigheid, met muziek op de vuurplaats, Sweet Prison Tales, gevangenisliederen en poëzie in De Rode Pannen en ‘Uitschot' van Theatergroep E Poi, een voorstelling over de heropvoeding van tienduizenden ‘onaangepasten' in Veenhuizen.
Zondag 8 augustus volgt het Noordfolk festival, met optredens van o.a. Linde Nijland, The Barker Band, Otto Groote en Kirsty McGee. Verder zijn er alle dagen beeldende kunst in de Overtuinen en een expositie van Oskar in het Outsider Art House.
Voor meer informatie: www.veenhuizenboeit.nl of het Tourist Info Punt (0592-385040). De Cultuur3daagse is mede mogelijk gemaakt door het VSBfonds, gemeente Noordenveld, provincie, Regio Groningen-Assen 2030 en het Europees Landbouwfonds.
- 0.0/5 sterren
Meer headlines
- Oude foto's kijken
- Roden: Poëtische foto's Jitske Hagens
- Veenhuizen: CdK Tigelaar opent Hospitaalcomplex
- Noordermarkt:
- Norg: Bruidspaar met escorte van politie
- Roden: Laster tegen Jongenskoor
- Langelo: veel hennepveldjes gespot
- Peize: ‘Veiligheid en gevoel bij Vrouwen'
- Roden: Koorschool zoekt meer stemmen
- Roderwolde: Olieslaan in Woldzigt
- Roden: Mantelzorgers ontspannen
- Roderesch: kantine ijsbaan nu bosgroen
- Roden: Cursus In Balans
- Nana Tchikhinashivili
- Roden: breder aanbod op Bruidsbeurs
- Westervelde: Lakenvelder in beeld
- Drentse molens zetten deuren open
- Roden: high tea voor Pakistan
- Peize: Eye to eye schaken in Esrank
- Roden: advocatenbureau scoort in test
- 112 Groningen: Luchtballon uit Roden 'neergestort'
- Laatste orgelconcert Catharinakerk in zomerseizoen
- Joanne Westerhof Drents kampioen Z1 dressuur
- Drumcircle bij Hit it van Gerard Boersma
- Drentse Culturele UIT-dag met koren in Norg
- Miss Noord & Roden Got Talent voorronde
- Nachtwandelen, zwerven en fietsen....
- Open dag bij de Vrije Tijd Tuinders in Roden
- Spectaculaire stunters halen levensgevaarlijke stunts uit in Roden
Reacties (0)
Plaats een reactieEr zijn nog geen reacties